Ohněm proti ohni - Ton Jansen česky

Kód: ZT146-DUPL
Neohodnoceno
1 021 Kč 1 021 Kč bez DPH
Skladem
Kniha o metodě HDT, která učí homeopaty správným způsobem používat tuto detoxikační metodu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha o HDT medodě v českém jazyce. Ton Jansen je holandský homeopat, který vivinul tuto metodu vlastním pozorováním a zkoušením. HDT metoda je tak ve svém výsledku mnohem rychlejší a efektivnější než Cease metoda Tinuse Smitse, která se v Čechách těší již určitém povědomí.  Ton učí své čtenáře způsob, jak nenásilně v jediném předepsání spojit miasma, orgánové soustavy, mentální obraz, příčiny, vztahy mezi jednotlivými symptomy, nutriční deficit a konstituční léky. Jedná se o metodu, která bere v úvahu skutečnou „totalitu“ pacienta.

Autor říká:

 "Jednou z hlavních motivací k napsání této knihy byla má snaha vnést harmonii mezi různé homeopatické školy a směry. Hahnemann vycházel z odkazu Hippokrata, který sám již pracoval s ředěnými substancemi. Hahnemann tyto rané homeopatické principy oživil ve svém Organonu medicíny, který vyšel v šesti vydáních. Po každém vydání byl přesvědčen, že poslední verze je ta správná metoda, kterou je nutno použít. Samozřejmě, po každém vydání se jeho znalosti rozšířily, takže dílo nemělo nikdy „konečnou“ podobu. Měli bychom si ale uvědomit, že cesta objevů neskončila smrtí S. Hahnemanna. Máme povinnost, a zároveň tu čest, pokračovat ve vývoji homeopatie. Přesto, že čas od času cituji Hahnemanna, není to proto, že by byl mým guru. Je to proto, že platnost mnohých z jeho učení jsem si v klinické praxi sám ověřil. Kráčím svou vlastní cestou, ale jsem si vědom toho, že Hahnemann měl neuvěřitelný vhled a pochopení, pokud jde o proces nemoci a způsob znovunastolení zdraví.

 Mnoho homeopatických metod současnosti prohlašuje, že daná metoda je ta jediná správná. Tento přístup způsobuje konflikty mezi různými skupinami, neboť každá bojuje za to, že její způsob je „jediný správný“. Je to podobné konfliktům mezi náboženstvími; každé věří, že našlo toho správného Boha. Nicméně dogma stojí v cestě pokroku; brání nám mít svůj vlastní názor a přinášet vlastní individuální dary. Namísto toho, abyste následovali „jedinou správnou cestu“ někoho jiného, staňte se svým vlastním guru. Mnoho klasických lékařů má velice omezený způsob uvažování. Možná vědí hodně o symptomech nemoci, ale bohužel se naučili velice málo o trvalém zdraví a o tom, jak zdraví dosáhnout a jak si ho udržet.

 

Jaké by to bylo, kdybychom spojili dohromady ty nejlepší části z každé metody? Budeme-li upřímní, musíme přiznat, že každá škola nebo myšlenkový proud je přinejlepším jen částečnou pravdou. Věřím tomu, že můžeme tyto jednotlivé pramínky spojit a vytvořit „oceán vědění“. Proto vyzývám všechny své kolegy – přestaňte se řídit dogmaty. Namísto toho můžete rozvíjet, přizpůsobovat a následně sdílet své metody s tím, jak se učíte od svých pacientů, kteří sedí před vámi. Tímto způsobem se každý z nás může stát skvělým terapeutem. "

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy, časopisy, kalendáře
Země původu: Česko
Hmotnost/obsah/rozměr: skriptové vydání 200 stran A4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: