Pro Vaše vlasy nejen v čase podzimním...

Ahoj,

podzim se barví do červena a Vy se možná taky barvíte – na černo, na blond nebo jako podzimní listí?

Barvy na vlasy jsou obvykle velmi nešetrné ke konečné kvalitě vlasů a výsledkem opakovaného barvení může být suchá, lámavá nevzhledná hříva na Vaší hlavě. Když se na trhu v minulosti objevila nějaká přírodní vlasová kosmetika, která měla v nabídce i barvy, moje kadeřnice Dáda mě před ní varovala. Výsledný efekt byl totiž možná šetrný k vlasům, ale barvy nepůsobily živě a přirozeně. A tak pro mne bylo barvení vlasů (Redkenem) poslední chemickou procedurou, kterou jsem byla ochotná ve své cestě zpátky k přírodě vydržet, protože mi prostě na vzhledu pořád záleží. Nechci vypadat jako neupravená přírodní žínka s myší barvou na hlavě.

Zlom nastal na konci loňského roku, kdy mi Dáda s doširoka otevřenýma očima líčila, že našla přírodní kosmetiku, která je nejen šetrná k vlasům, ale výsledná vizáž klientek je perfektní a srovnatelná s nejdražšími značkami, používanými v kadeřnických salonech. Netrvalo dlouho a kosmetiku jsem vyzkoušela a propadla jsem jí. Ušetřila mi spoustu peněz za ozdravné kúry, které prostě už nebylo potřeba na mé, přírodním způsobem barvené, vlasy aplikovat. Jednalo se o dánskou kosmetiku Natulique. Snahou dovozce však je, aby se tato značka prodávala pouze v kadeřnických salonech. V ceně těchto výrobků je zahrnuto vlasové poradenství, které kadeřnice a kadeřníci svým klientkám a klientům poskytují.

Firma však vyvinula i výrazně levnější řadu péče o vlasy pro domácí použití. Jedná se o řadu Naturigin. Líbí se mi na tom hlavně ta jednoduchost aplikace. Vybrat si můžete z devatenácti odstínů barev (zvláště blondýny si přijdou na své s mnoha nabízenými odstíny) pro domácí barvení. Barvy splňují všechny podmínky profesionálního přírodního produktu, včetně podmínek certifikátu VEGAN. Barvy nejsou testované na zvířatech, neobsahují parabeny, amoniak, PTD, SLS ani resorcinol. Výborně kryjí šediny.

Co se týče pěstící kosmetiky, tak i tady firma pracuje stylem: v jednoduchosti je krása. Nabízejí pouze: šampon na barvené i normální vlasykondicionérsuchý šampon lak na vlasy. To je všechno a úplně to stačí.

Tak co, dámy? Zkusíte rozzářit svou hřívu a trumfnout podzimní barvy, aniž byste si u toho poničily své vlasy? Teď jsem možná trochu nekorektní k mužům – pánové, tyto barvy jsou, samozřejmě, určeny i pro Vás, včetně všech pečujících produktů… Těším se na Vaše zkušenosti s touto šetrnou vlasovou kosmetikou!

 

                                                                                                              Vaše Lenka Pomněnka